מדוע כדאי להזדרז להצטרף לתמ”א 38 לאור חלופת שקד המתקרבת?

המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטה בנובמבר 2019 כי תכנית תמ”א 38 תגיע לסיומה באוקטובר 2022. חלופת שקד אשר נועדה להחליף את תכנית תמ”א נמצאת בהליכי חקיקה מואצת וחלון ההזדמנויות להצטרפות לתמ”א 38 הולך ונסגר. אין לדעת כיצד תראה חלופת שקד לאחר גיבושה הסופי ומה יהיו השלכותיה. לכן, מומלץ להזדרז ולקדם פרויקטים של תמ”א 38, המאפשרים לדיירים לשדרג את איכות חייהם עם מבנים חדישים ומחוזקים.

עדכונים לגבי חלופת שקד

חלופת שקד, הנקראת על שם שרת הפנים איילת שקד שהעלתה את ההצעה, מהווה תיקון 136 לחוק התכנון והבנייה. התכנית הוצגה על ידי השרה בדצמבר 2021, כחלופה לתכנית תמ”א 38. בהמשך, התכנית עברה את  ועדת השרים לחקיקה באוגוסט 2021 ואושרה בכנסת בקריאה ראשונה בדצמבר 2021.

חלופת שקד נמצאת כיום בתהליך אישור מואץ. בתאריך 1.3.22 פורסם ב”כלכליסט” כי הכנסת דחתה את הבקשה לפיצול הדיון בחלופת שקד אשר נבעה מהרצון להוציא מהדיון פרק מורכב שעדיין לא מוכן להצבעה. השבוע צפויה להיערך הצבעה נוספת על החוק בוועדת הפנים ולאחר מכן במליאת הכנסת.  לדברי שקד, מכיוון שיש תמיכה גדולה בחוק הוא צפוי לעבור בקרוב.

ההתקדמות בחקיקת חלופת שקד ותאריך הסיום המתקרב של תכנית תמ”א 38, יוצרים חלון הזדמנויות קצר להצטרפות לפרויקטים של תמ”א 38 הזוכים להצלחה רבה.

מהי חלופת שקד?

חלופת שקד נועדה לקדם תכניות לחיזוק מבנים, להגביר את הכדאיות הכלכלית של פרויקטים ולקצר לוחות זמנים באמצעות:

ביקורת על חלופת שקד

מדוע כדאי להתקדם עם תכנית תמ”א 38?

תכנית תמ”א 38 החלה בשנת 2005 ומאז הוארכה שוב ושוב, כדי לא לגרום לחוסר ביחידות דיור. יתרונותיה הרבים של התכנית הופכים אותה לכדאית ביותר ומומלץ לקדם אותה מהר ככל האפשר.

יתרונות התוכנית כוללים: חיזוק מבנים נגד רעידות אדמה, שיפוץ מבנים וחיזוק תשתיות, תוספות לבניין ולדירות המשפרות את איכות הדיירים בהן: ממ”ד, מרפסת עד 12 מ”ר, חניה ומעלית, העלאת שווי הנכס, תוספת של שטחי ציבור ועוד.

תמ”א 38 עם יעז יזמות ובניה

בחירת יזם מנוסה ואמין היא קריטית להצלחת הפרויקט. יעז יזמות ובניה היא חברה יזמית וקבלנית המשמשת ככתובת אחת, אמינה ויציבה עבור הדיירים. חברתנו היא בין החברות המובילות בישראל בתחום ההתחדשות העירונית, לפי ממדים של B&D, BDI ובעלת סיווג קבלני בלתי מוגבל [ג’5]. עשרות השנים שצברנו בייזום וניהול פרויקטים של תמ”א 38 ופינוי בינוי, מאפשרים לנו לספק ללקוחותינו את המענה המקצועי והאיכותי ביותר.

להצטרפות לתכנית תמ”א 38

אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר